loading
  • Dar didesnis saugumas: naujas kompaktinio dydžio visureigis su vairuotojo mieguistumo lygio nustatymo ir įspėjimo sistema.  
  • Aukščiausia klasė: moderniausios pagalbinės sistemos salone.
  • Debiutas: užsakymai jau prasidėjo, o prekybos salonuose pasirodys iškart po tarptautinės automobilių parodos Frankfurte. 

Informuoti ir saugūs: „Opel Grandland X” įspės pavargusį vairuotoją

Riuselsheimas. Visai naujas „Opel Grandland X” debiutuos 67-oje tarptautinėje automobilių parodoje Frankfurte (rugsėjo 14 – 24 dienomis), o po to, pasirodys prekybos salonuose.   „Grandland X” modelis turės moderniausias vairuotojo pagalbines sistemas ir funkcijas: priekinio susidūrimo įspėjimo sistema su automatinio avarinio stabdymo ir pėsčiųjų aptikimo funkcijomis, moderni automobilio statymo sistema ir 360° vaizdo kamera, tai keletas pavyzdžių, kurie yra standartinės įrangos komplekte pasirinkus „Innovation“ apdailos lygį. Automatinė  pastovaus greičio palaikymo sistema, kuri palaiko pasirinktą greitį ir atstumą iki priekyje esančio automobilio, pagreitins ar sulėtins „Grandland X“ automobilį kai to reikia. Visa tai dar labiau padidina saugumą. Dar viena labai svarbi vairuotojo pagalbinė sistema – tai  mieguistumo lygio nustatymo ir įspėjimo sistema, taip pat bus montuojama į naująjį modelį.

Informuoti ir saugūs: „Opel Grandland X” įspės pavargusį vairuotojąVokietijos greitkeliuose atlikus tyrimą nustatyta, kad kas ketvirto prie vairo užsnūdusio vairuotojo sukelta avarija, pasibaigdavo mirtina tragedija (ADAC[1] duomenys). Sistema, kuri nustato vairuotojo mieguistumo lygį ir pasiūlo poilsio valandėlę, montuojama aukščiausios klasės automobiliuose. „Opel“ šią sistemą pristatys vidutinės klasės automobilyje, naujame „Grandland X” (mažmeninė kaina Vokietijoje su mokesčiais nuo 23 700 eurų), todėl jos teikiama nauda galės mėgautis dar daugiau vairuotojų. 

„Grandland X” visureigyje montuojama vairuotojo mieguistumo lygio nustatymo ir įspėjimo sistema garsiniu ir vaizdo signalu informaciniame skydelyje praneša vairuotojui, kai pasikeičia automobilio judėjimo trajektorija. Po trijų pirmojo lygio įspėjimų, sistema dar kartą įspėja vairuotoją garsesniu ir kitu vaizdo signalu informaciniame skydelyje.  Sistema iš naujo pradeda veikti važiuojant mažesniu nei 65 km/h greičiu 15 min.

Informuoti ir saugūs: „Opel Grandland X” įspės pavargusį vairuotoją„Vairuotojo nuovargis kelia didelę grėsmę visiems eismo dalyviams ir pačiam vairuotojui,” – sako Peteris Küspertas, „Opel” pardavimų ir techninės priežiūros vadovas. „Vairuotojo mieguistumo nustatymo ir įspėjimo sistema naujame „Opel Grandland X”, atpažįsta būdingus vairuotojo nuovargio požymius ir primena, kada kelionės metu reikėtų daryti poilsio pertraukėles.“

Be šios sistemos, naujame „Opel Grandland X” montuojamos ir kitos aukščiausio lygio vairuotojo pagalbinės ir saugos sistemos. „Opel“ šiame segmente su naujuoju modeliu pristatys ir neakinančius žibintus. Papildomai užsakomi, prie eismo sąlygų automatiškai prisitaikantys AFL LED priekiniai žibintai užtikrina optimalų matomumą  nakties metu ir neakina kitų vairuotojų.

„Grandland X” vairuotojui saugumo dar daugiau suteiks „OnStar”. Asmeninis ryšys su konsultantu, Wi-Fi prieigos taškas[2], pagalba pavogus automobilį, vietos automobiliui pastatyti[3] suradimas ar viešbučio rezervacija[4] – štai tokiomis „OnStar“ sistemos paslaugomis gali naudotis vairuotojas. Be to, ši sistema iš karto automatiškai informuoja atitinkamas tarnybas įvykus avarijai, o su automobilyje esančiai keleiviais susisiekia konsultantas.

 

[1] ADAC leidinys „Nuovargis kelyje“, 6 psl.

2Norint naudotis „OnStar“ paslaugomis  reikalinga prieiga „OnStar Europe“ Ltd. Wi-Fi prieigos taškui reikalingas mobilaus ryšio operatorius. Esant mobiliojo tinklo aprėpties zonoje, galimos visos „OnStar“ paslaugos, kurios yra nemokamos 12 mėn. nuo automobilio pristatymo ar pradėjus naudotis šiomis paslaugomis. Mokesčiai taikomi pasibaigus bandomajam laikotarpiui. Daugiau informacijos: www.ople.lt/onstar  

3 Per „Parkopedia”.

4 Per „Booking.com”. reikalingas el. Paštas ir kredito kortelė.

į puslapio viršų